Jak będą wyglądać Pawilony Rosa?

Budowa galerii Pawilony Rosa Radom ruszyła wiosną tego roku. Pawilony staną na rogu ul. Kilińskiego i Witolda. Inwestycję prowadzi RO.SA Invest.

Działka, na jakiej powstaje budynek, nie jest duża. Dlatego inwestor zmuszony był postawić tu budynek wielokondygnacyjny. Ograniczony był zresztą planem zagospodarowania przestrzennego, który w tak atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta ma szczególne znaczenie. Pawilony Rosa będą miały trzy kondygnacje naziemne + poddasze oraz dwupoziomowy, podziemny parking. Na obecnym etapie budowy widać wdrażanie tego projektu w życie – wykopy na placu budowy mają miejscami aż 9 metrów.

Pawilony będą nie tylko miejscem, gdzie będzie można zrobić zakupy w markowych sklepach. Na trzech poziomach zlokalizowane zostaną też biura i przedstawicielstwa renomowanych firm. Inwestor zapewnia, że ma na uwadze także wprowadzenie asortymentu, jaki kojarzył się mieszkańcom z istniejącymi tu wcześniej pawilonami.

– Na parterze znajdą się tylko pawilony handlowe, w tym te, które przez całe lata tu wcześniej były: z odzieżą, sukniami ślubnymi z butami. Taka była umowa, że po wyburzeniu starych pawilonów właściciele będą mogli powrócić już do nowego obiektu ? powiedział Marek Biwojno, prezes RO.SA Invest.

Budynek w surowym stanie zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2011.