Pawilony Rosa – informacje od architekta

Studio Architektoniczne Wojciech Gęsiak odpowiada za projekt Pawilonów Rosa w Radomiu. Budynek ma powstać u zbiegu ulic Kilińskiego i Witolda zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego. Pawilony Rosa Radom będą miały 3 kondygnacje wraz z użytkowym podaszem oraz dwukondygnacyjny parking podziemny. Powierzchnia zabudowy wyniesie 2 258 metrów kwadratowych, co niemal w całości wykorzystuje działkę inwestora. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie niemal 12 700 metrów kwadratowych.

Pawilony Rosa będą galerią handlową. Do sklepów zlokalizowanych na parterze będzie można wejść bezpośrednio z ulicy. Główne wejście do galerii znajdzie się w narożniku ulic Kilińskiego i Witolda.Wjazd do podziemnego parkingu ulokowano w południowo-zachodnim narożniku budynku (od ulicy Kilińskiego).

Parter będzie niemal w całości przeszklony, wsparty na pokrytych granitem filarach. Na poddaszu planowane jest stworzenie tarasów, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane na potrzeby lokali gastronomicznych.

Sam narożnik będzie wykończony przeszkloną wieżą zwieńczoną płaskim dachem. Dzięki takiej konstrukcji – architektonicznie budynek będzie sprawiał wrażenie nowoczesnego, a jednocześnie wpisywał się w tradycyjną zabudowę okolicy.